Sprawozdanie z meczy weekendowych APD 23-24.04.2016 r

SPRAWOZDANIE

Grupa Orlik 2005:

W sobotę w 4 kolejce APD  rozgrywała wyjazdowy mecz z Victorią Wysogotowo. Nasz zespół od początku zagrał bardzo dobre zawody szybko strzelając 2 bramki, później mecz się wyrównał i po błędzie naszego bramkarza padła bramka na 2:1. Długo APD szukało bramki na przełamanie i w końcu Aleks Foltynowicz zdecydował się na strzał z dystansu pokonując bramkarza gospodarzy, co dodało wiatru w żagle naszej drużynie. W sobotnim meczu swój dzień miał nasz zawodnik Mateusz Michalak trafiając aż 5 razy do siatki rywala. APD pewnie wygrało 10:4 i jest nadal liderem. Gratulujemy!

Grupa Młodzik 2004:

Grupa mistrzowska Młodzika młodszego podejmowała w niedzielny poranek reprezentację Akademii Reissa. Początek meczu był pod dyktando Akademii Reissa i szybko straciliśmy 3 bramki po błędach w ustawieniu. Gdy chłopacy pozbierali się pod koniec pierwszej połowy gra z każda minutą wyglądała coraz lepiej i APD strzeliło gola kontaktowego na 3:1. Niestety po kolejnym błędzie w obronie straciliśmy następnego gola i schodziliśmy do szatni z wynikiem 4:1. W szatni odbyła się pełna emocji dyskusja, po której wyciągnęliśmy wnioski i w drugiej połowie chłopaki z APD pokazali charakter. Tym razem to oni przejęli inicjatywę strzelając bramkę na 4:2. Następnie, po paradoksalnym golu z rzutu wolnego i błędzie bramkarza straciliśmy bramkę na 5:2. To nie podcięło skrzydeł i Krzysztof Ratajczak uderzył w słupek, a następnie po  ręce w polu karnym Marcin Terek zamienił rzut karny na 3 bramkę i przy wyniku 5:3 APD cały czas przeważało. Jednak po kolejnym błędzie naszego bramkarza straciliśmy bramkę na 6:3 i nie byliśmy już wstanie się podnieść. W końcówce nasi rywale po ewidentnym spalonym zdobyli bramkę nr 7 i tym samym przegraliśmy 7:3. Cieszy mnie jednak to, że chłopacy po meczu schodzili z uśmiechem na ustach, ponieważ wiedzieli, że zagrali dobry mecz. Wyciągnęliśmy wnioski po przegranej i gratulujemy wygranym.

Żak 2007:

Grupa Żak w niedzielne popołudnie w Luboniu rozgrywała kolejny turniej WZPN. W pierwszym meczu z Avią Kamionki padł remis 1:1. Kolejnym rywalem APD była drużyna Victorii Wysogotowo chłopacy pewnie wygrali ten mecz 3:0. W trzecim meczu podejmowaliśmy gospodarza turnieju KS Luboński wygrywając 4:1 i w ostatnim starciu rozgrywaliśmy mecz z KS Koziołek Poznań ulegając 3:1 po bardzo zaciekłej walce. Widać, że chłopacy z każdym turniejem grają coraz lepiej i tworzą coraz bardziej zgrany zespół. Gratulujemy naszym najmłodszym piłkarzom !