Mecz z Orlikiem Mosina Młodzik D2

W dniu 12.09.2015 roku nasza Akademia rozegrała pierwszy oficjalny mecz w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii Młodzik D2. Naszym rywalem była drużyna Orlika Mosina. Mecz od początku przyniósł dużo emocji.Drużyna APD była mocno zdeterminowana w czasie pierwszego meczu i od początku było widać chęć do strzelania bramek.Jednak drużyna Orlika Mosina rozpoczęła mecz pierwszą bramką i idąc za ciosem straciliśmy kolejnego gola po błędzie w obronie i nasi przeciwnicy prowadzili już 2:0.Chłopaki z APD pokazali charakter i wcale nie mieli zamiaru się poddawać.Już chwilę po stracie 2 bramki Nikodem Foltynowicz świetnie uwolnił się obrońcom i wychodząc sam na sam z bramkarzem został ewidentnie sfaulowany.Nie wiadomo dlaczego arbiter tego spotkania nie wskazał rzutu karnego.Mimo dużej pomyłki sędziego, Nikodem nie podał się i chwile później strzelił pięknego gola dając znak drużynie, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego zdania w tym meczu. Gol dodał wiatru w żagle naszej drużynie i pod koniec pierwszej połowy APD miało dwie stuprocentowe okazje do wyrównania ale jednak gol nie padł i wynik do pierwszej połowy wynosił 2:1 dla Orlika Mosina. Po przerwie Mecz był bardzo wyrównany. Raz atakowała drużyna Orlika, raz APD.Mecz przyniósł bardzo dużo emocji, aż w końcu po dobrej akcji przeprowadzonej prawym skrzydłem,siedem metrów przed bramką piłkę przyjął Artur Skowroński i pięknym strzałem doprowadził do remisu.Do końca meczu pozostało 10 minut, ale na boisku było widać, że żadnej z drużyn remis nie zadowalał.2 minuty przed końcem meczu APD udało się przeprowadzić piękną akcję i po strzale, bramkarz Orlika wypiąstkował piłkę.Wtedy w doskonałym miejscu znalazł się Kondziu Kowal, który doskonałym strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza Mosiny. APD zmieniło wynik z remisu na wygraną,pokazując ogromny charakter walki. Gratulacje dla całej drużyny pierwszego zwycięstwa i wielkie brawa za piękny mecz !!!

Powiązana galeria: